Metodinė veikla

2017-12-13

Pirmąją žiemos dieną (2017 m. gruodžio 1 d.) Jonavos politechnikos mokyklos I kurso mokinės, besimokančios pagal floristo modulinę profesinio mokymo programą, dalyvavo moksleivių floristinių darbų konkurse-parodoje „ Žiemos švenčių belaukiant“. Mokines konkursui paruošė vyresnioji floristikos profesijos mokytoja, LFA narė Danutė Arbočienė. Renginio tikslas – populiarinti ir garsinti Vilniaus universiteto Botanikos sodą, floristikos meną, ugdyti ir skatinti moksleivių kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą bei galimybes, meninės interpretacijos poreikį, ekologinį švietimą ir pagarbą aplinkai, atskleidžiant gamtos dovanų grožį. Konkursą-parodą organizavo Vilniaus universiteto Botanikos sodas ir Lietuvos Floristų asociacija. Konkurse dalyvavo Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų bei profesinių mokyklų mokiniai, kolegijų studentai. Dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes, turėjo atlikti po dvi konkursines užduotis:

A grupė – V-VIII klasių mokiniai (16 dalyvių)
B grupė – IX-XII klasių mokiniai (13 dalyvių)
C grupė – profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai (23 dalyviai).

Mokyklos FL-17/2 grupės mokinės Ieva Fioletovaitė ir Agnė Ivanauskaitė konkursui parengė C grupės dalyvių namų darbus – FLORISTINIUS KOLIAŽUS. Pagal konkurso nuostatus koliažai turėjo būti A2 formato (45 x 64 cm) dydžio, pakabinami ant sienos ir sukurti tik iš gamtinės kilmės medžiagos. Antroji užduotis – ADVENTINIAI VAINIKAI. Jie turėjo būti ne didesni nei 50 cm skersmens, padedami ant stalo, kurių sukūrimui turėjo būti panaudota ne mažiau nei 70 proc. gamtinės kilmės medžiagų. Vainikai buvo gaminami ir dekoruojamas vertinimo komisijos akivaizdoje. Konkursiniai darbai buvo vertinami pagal A, B ir C grupių vertinimo kriterijus. Susumavus dviejų darbų balus, bendroje C grupės konkursinių darbų vertinimo lentelėje mūsų mokyklos mokinė Ieva Fioletovaitė užėmė IV , o Agnė Ivanauskaitė VIII vietas. Tai geras rezultatas, kuris skatins merginas tobulėti tolimesnėje profesinėje veikloje. Dalyvavimas konkurse mokinėms suteikė patirties, profesinių žinių bei paliko daug įspūdžių.

__________

2017-12-09

2017 m. gruodžio 8 d. V/PB-15/3 gr. mokiniai, lydimi vyresn. profesijos mokytojos Sigitos Grybauskienės ir vyresn. profesijos mokytojos Vidos Idikaitės vyko į Japonų restoraną SUSHI WAY esantį Jonavoje. Išvykos tikslas - suteikti mokiniams išsamios informacijos apie Rytų virtuvės ypatumus, patiekalų ir gėrimų asortimentą bei išmokti gaminti sushi. Mokiniai atidžiai stebėjo technologinį procesą, artimiau susipažino su japonų virtuvės asortimentu, užkandžių gaminimo ypatumais, degustavo įvairius sushių užkandžius.

__________

2017-10-23

Lapkričio 22 dieną mokykloje vyko siuvėjo ir floristo profesijų atviros integruotos praktinio mokymo pamokos. Pamoką vedė profesijos mokytojos Danutė Arbočienė ir Ligita Galvydienė.

Tikslas – pagaminti Kalėdų dekoraciją.

Išklausę naujai išdėstytą mokomąją medžiagą mokiniai susipažino su augalinių, floristinių bei tekstilinių medžiagų panaudojimo dekoravimui galimybėmis, atliko nesudėtingus daigstymo rankomis dygsnius. Pasiuvo kalėdinę dekoraciją ir dekoravo džiovintais augalais ir kitomis floristinėmis priemonėmis.

Pagamintos dekoracijos bus naudojamos šventiniam mokyklos puošimui.

__________

2017-05-26

Gegužės 24 dieną siuvėjų ir kirpėjų specialybės mokinės vyko į mados istoriko A. Vasiljevo kolekcijos parodą „Prijaukinta gamta XVIII_XXIa.“. Ši paroda skirta amžinajai gamtos ir mados simbiozei, jos apraiškoms per pastaruosius tris šimtmečius – nuo XVIII a. iki šių dienų. Atskleidžiama, kokią įtaką originalioms mados idėjoms padarė parkų ir sodų kultūra: medžių šešėliai, spalvingi gėlynai, drugeliai ir paukščiai giesmininkai. Nuostabiuose margintuose fabrikiniuose audiniuose ir garsių drabužių dizainerių dirbiniuose galima išvysti ne tik gėlių, uogų, bet ir daržovių – salotų, kopūstų, svogūnų, morkų – motyvų.

__________

2017-04-18

Jonavos politechnikos mokykloje kūrybingai tęsiasi Šv. Velykos!

Balandžio 20 d. vyko atvira integruota pamoka ,,Margučiai”. Pamoką vedė profesijos mokytojos Danutė Arbočienė ir Vida Idikaitė. Mokyklos bendruomenė buvo pakviesta susipažinti su Šv. Velykų simbolika, kiaušinių paruošimo bei marginimo būdais ir technikomis. Padavėjai barmenai ir floristai praktinio užsiėmimo metu numargino visą pintinę margučių. Mokyklos foje yra surengta Margučių paroda, kuri vyksta balandžio 20- 21 d. Visus kviečiame atvykti pasigrožėti putpelių, žąsų, moliu degintais, tuščiaviduriais ar skaidrių drebučių kiaušiniais. Maloniai laukiame visų.

Spalvoto ir džiugaus Jums Atvelykio!

__________

2017-03-29

Vakar 2017-03-28 mūsų mokyklos mokytojai D. Arbočienė ir E. Živaitis vedė atvirą, integruotą, pamoką „ Architektūrinių stilių taikymas floristikoje“. Pamoką buvo pakviesti stebėti ir rajono istorijos bei technologijų mokytojai. Pamokoje floristikos ir V/PB- 15/3 grupių moksleiviai buvo supažindinti su istoriniais architektūriniais stiliais, kurie floristikoje atitinka tam tikrus metų laikus. Užtvirtinus žinias darbu su planšetiniais kompiuteriais classroom aplinkoje, pereita prie puokščių komponavimo, pagal šiuos stilius. Teoriškai gautos žinios puikiai atsispindėjo sukurtų puokščių grožyje bei įvairovėje...

___________

2017-03-16

Kovo 15 diena V-16/3 ir V-15/3 grupės mokiniams UAB ,,Alkava" konditerios įmonėje Kaune vyko integruota matematikos ir virėjų pamoka. Pamokos tikslas – suteikti mokiniams kuo daugiau įdomios, išsamios informacijos apie vieno kąsnio užkandžių gamybą bei asortimentą; susipažinti su įvairių kepinių ir pyragėlių gamybos procesu bei žinoti, kaip paskaičiuojami riebalų, baltymų ir angliavandenių kiekiai nurodyti gaminio etiketėje. Už paruoštą vieno kąsnio užkandžio padažą gavome gerų įmonės darbuotojų atsiliepimų.

Ekskursijos metu jautėme labai gerą atmosferą ir darbuotojų nuoširdumą. Buvo įdomu susipažinti su UAB ,,Alkava" gamybos procesu, technologiniais reikalavimais, įranga, įmonės istorija. Įgytas žinias panaudoti mokomojo dalyko matematikos ir virėjų pamokose.

__________

2017-03-10

Pilietiškumo pamoką Lietuvos nepriklausomybės atstatymo progą- „Tarp Vasario 16-osios Lietuvos ir Kovo 11-osios

Lietuvos “Partizaninis pasipriešinimas, tremtys ir įkalinimai yra bene skaudžiausias, bet tuo pačiu ir didvyriškiausias mūsų istorijos etapas. Apie tai, kodėl svarbu išsaugoti mūsų tautos ir valstybės palikimą – istoriją, vakar ( 03-09) mūsų mokykloje pasakojo ekspedicijų po tremties ir pilietinio pasipriešinimo vietas vadovas, LR Seimo narys dr. Paulius Saudargas ir ekspedicijų dalyvė, Lietuvos šaulių sąjungos narė Goda Karazijaitė. Taip pat, buvo pristatytas Andriaus Cimbolaičio filmas apie partizaną Vaclovą Voverį-Žaibą „Žaibas – Dzūkijos legenda“

__________

2017-02-22

Š. m. vasario 20 d. I kurso statybos verslo paslaugų teikėjų grupės mokiniai kartu su statybos darbų profesijos mokytoja Dale Petravičiene lankėsi Wilbergs Group, UAB įmonės gamybos padalinyje, kur vykdo skydinių-karkasinių namų bei vonios kambario modulių gamyba. Netradicinį pamokos organizavimo būdą mokytoja pasirinko norėdama supažindinti mokinius su kitokia statybos organizavimo forma, sudominti ir motyvuoti juos. Tokiose pamokose mokiniai dirba neįprastoje aplinkoje, praplečia akiratį bei įgyja naujų žinių, gebėjimų ir kompetencijų.

__________

2016-12-09

Gruodžio 7 d. mūsų mokyklos šauniausi elektros įrenginių elektromechanikų specialybės mokiniai – Edvinas Grinius, Paulius Peleckas ir Vaidas Simonaitis, dalyvavo Alytaus profesinio rengimo centre vykusiame nacionaliniame elektros įrenginių elektromechaniko mokymo programos profesinio meistriškumo konkurse „Elektrikas 2016“.

„Labai patiko, pasisėmiau patirties ir įsitikinau, kad mūsų mokyklos elektros įrenginių elekrtomechanikų mokymo klasės įranga ir materialinė bazė yra gera. Jaučiausi tvirtai, visi įrenginiai buvo pažįstami, schemos suprantamos, todėl streso nebuvo, bet dėl nedidelio jaudulio iki prizinės vietos mažo žingsnelio pritrūko“ – teigė Edvinas.

Edvinas ir Paulius parsivežė padėkas, medalius, įrankių komplektus, puikią nuotaiką ir naudingą patirtį.

Vyresnysis elektros įrenginių elektromechanikų profesijos mokytojas Romas Montvilas

__________

2016-12-02

2016 m. gruodžio 1 dieną mūsų mokyklos S–16/2, IS-1, DR grupių mokinės lankėsi Alytaus AB „Dainavos siuvimas“. Joje susipažino su gaminama produkcija, gamybai naudojama technologine įranga bei teikiamomis paslaugomis.

__________

2016-11-24

Lapkričio 24 d. vyr. profesijos mokytoja Danutė Arbočienė organizavo mokinėms, besimokančioms pagal floristo profesinio mokymo programą, edukacinę ekskursiją į žiemos švenčių floristikos seminarą, kuris vyko UAB Mirata, Vilniuje. Išvykos tikslas - ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, saviraiškos supratimą, kūrybiškumą ir meninės interpretacijos poreikį. Seminarą vedė svečias iš Maskvos, floristas Artiom Salmin. Mokinės turėjo galimybę stebėti floristikos meistro kūrybinio darbo procesą, pažinti darbuose naudojamas technikas, medžiagas bei aksesuarus taikomus žiemos švenčių floristikoje. Seminaro pabaigoje galėjo apžiūrėti eksponuojamus darbus, juos analizuoti ir aptarti.

__________

2016-11-10

Lapkričio 2 d. AŠ-16/2 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytoja Rita Pilypiene žiūrėjo Jonavos savivaldybės teatro spektaklį „Namo“.

Lapkričio 8 d. vyko netradicinė pamoka su savivaldybės teatro direktore R. Kesteniene ir savivaldybės teatro režisieriumi J. Andriulevičiumi. Šioje pamokoje mokiniai diskutavo ir aptarė spektaklį, pritaikė jo struktūrą prie renginio ar šventės kūrimo bei organizavimo. Ši netradicinė pamoka mokiniams buvo labai naudinga, nes įgytas žinias jie galės panaudoti besimokydami (o vėliau ir dirbdami) apeigų ir švenčių organizatoriais.

__________

2016-02-11

Kovo 29 d. V-14/3 gr. ir V-15/3 gr. mokiniai su profesinio skyriaus vedėja V. Telišauskiene ir mokytojomis S. Grybauskiene bei V. Idikaite aplankė Utenos regioninį profesinio mokymo centrą, kur dalyvavo konditerijos gaminių gamybos praktiniuose užsiėmimuose bei degustavime. Mokiniai susipažino su maisto pramonės sektorinio praktinio mokymo centru , laboratorijų įrengimais ir gaminių asortimentu, įgijo sausainių gaminimo ir kepimo įgūdžių, pamatė biskvito gamybos technologiją.

__________

2016-02-11

Antroji vasario savaitė mūsų mokykloje prasidėjo tarpdalykinės integracijos projektu „Trys dienos su tiksliaisiais mokslais“. Projektu norėta parodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės ir griežti skaičiai, jie gali būti patrauklūs ir nenuobodūs. Vasario 8 dieną mokykloje išleistas specialus laikraščio numeris – „3 dienos su tiksliaisiais mokslais“. Mokyklos I aukšto fojė pasipuošė linksmaisiais skaičiais, išradingai pateikta stendine medžiaga.

Minint Saugesnio interneto dieną, mokiniai išklausė paskaitą „Saugesnis internetas mokykloje“ (lektorė pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė A. Venckutė-Ivanauskė). Mokiniai žiūrėjo vaizdinę medžiagą, diskutavo, kaip apdairiai elgtis virtualioje erdvėje bei išmokti saugotis joje tykančių pavojų (neiti į jokius susitikimus su internetiniais „draugais“, jiems nesakyti savo namų adreso, mokyklos, pavardės ir pan.).

Dešimtokai su programa MS Publisher (tai programa, skirta kurti brošiūras, etiketes, kalendorius, atvirukus, vizitines korteles ir pan.) maketavo skrajutes „Saugus elgesys internete“. Geriausi darbai buvo eksponuojami mokyklos bibliotekoje.

Matematika – svarbus mokslas, todėl negalima praleisti šanso padaryti jį įdomesnį. Mokytoja Irina Čelombijeva organizavo matematikos konkursą „Mąstyk. Skaičiuok. Spręsk“. Gavę testus su klausimais ir uždaviniais, mokiniai turėjo gerokai pasukti galvas, kad teisingai atliktų užduotis ir per nurodytą laiką parodytų gerą orientaciją.

Dvyliktokai tuoj išeis į savarankišką gyvenimą, tad labai svarbu suvokti ekonomines tiesas, žinoti, kaip mokyklos suole įgytas žinias panaudoti praktiškai, kasdieniame gyvenime. Vasario 9 dieną apie tai paskaitoje pasakojo J. Ralio gimnazijos ekonomikos mokytoja metodininkė Rūta Strumilienė. Pamoka mokiniams neprailgo, - buvo įdomu ir naudinga. Nuoširdžiai bendraujant, užsimezgė diskusija. Gimnazistai išgirdo atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Tikimės, kad įgytos žinios mokiniams padės gyvenime.

Trečiadienį, vasario 10 dieną įvyko fizikos konkursas „Raštingiausias fizikas“, kurį organizavo fizikos vyr. mokytoja Ingrida Trasykienė. Pirmųjų trijų vietų nugalėtojai Rosvaldas Prokopovič (SUV-15/3 gr.), Bronius Kestenis (SUV-15/3 gr.), Povilas Vengrauskas (STV-14/3 gr.). kovo mėn. vyks į Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų gamtamokslinio ugdymo konkursą „Raštingiausias gamtamokslis“. Džiaugiamės pažangiausiais mūsų mokyklos fizikais.

3 dienos su tiksliaisiais mokslais, pradžiugino mokinius. Pagilintos ne tik matematikos, fizikos, informacinių technologijų žinios, bet ir pastebėta, kad tikslieji mokslai yra įdomūs. Ačiū visiems, kurie negailėjo nei laiko, nei pastangų, parodė domėjimąsi tiksliaisiais mokslais, mokėsi ir mokė dirbti komandoje, paįvairino ugdymo procesą.

__________

2016-01-28

Netradicinei pamokai, Kauno senamiesčio aplinkoje, buvo pradėta ruoštis prieš dvi savaites. Mokiniai, padedant mokytojams, pasiskirstė į grupes po tris ir gavo užduotį internete rasti istorinių faktų apie nurodytą objektą ir paruošti dviejų minučių trukmės pasakojimą apie jį. Pirmą savaitę mokiniai rinko informaciją, antrą savaitę – parašė trumpą pasakojimą. Matematikos pamokoje mokiniai pakartojo, kokias geometrines erdvės figūras jie jau žino ir kokios savybės joms būdingos.

Atvykus į Kauno senamiestį, užduočių lape mokiniai turėjo įrašyti pastebėtas erdvines geometrines figūras, papasakoti trumpą jų istoriją. Kiekviena grupė pristatė, kokias erdvines figūras pastebėjo, o kitos mokinių grupės juos papildė.

Tuo pačiu aplankė ir Vytauto Didžiojo karo muziejų.

__________

2015-12-16

Dabar jau nieko nebestebina, kai pamoka vyksta ne mokymo įstaigoje, o kokiame nors muziejuje, gamtoje ar gamykloje. Mūsų mokyklos mokytojai irgi nevengia tokių netradicinių ugdymo būdų, todėl automobilių mechanikų, AM-14/2; AM-15/2; AM-14/3 ir 96 gr. grupės mokiniams, kuriuos moko profesijos mokytojai A. Gramatas ir T. Musiejus, praktinio mokymo pamoka vyko Rygos aviacinės technikos muziejuje. Tai pirmoji politechnikos mokyklos mokinių išvyka į kaimyninę respubliką.

Rygos aviacinės technikos muziejus po atviru dangumi – tai išskirtinė sovietinio karinio paveldo kolekcija. Muziejus įkurtas tarptautinio Rygos oro uosto teritorijoje. Tokio pobūdžio ekspozicija yra didžiausia visoje Europoje ir vienintelė Baltijos šalyse. Kolekcijoje per 40 civilinių, karinių ir keleivinių orlaivių, bei sraigtasparnių, daugybė ne tik aviacinės technikos, bet ir kitų techninių eksponatų. Mokiniams paliko didelį įspūdį aviacinės technikos varikliai kurių kitur apžiūrėti nėra galimybės.

Rygoje buvo įdomu ir naudinga pavaikščioti po senamiestį. Istorinio Rygos senamiesčio architektūroje savo pėdsakus palikę visi Rytų Europai būdingi architektūros stiliai nuo gotikos iki moderno. Rygos centras 1997 m. buvo įtrauktas į UNESKO pasaulio paveldo sąrašą.

___________

2015-10-01

2015 m. pakutinę rugsėjo dieną, pirmo ir antro kurso floristės, lydimos profesijos mokytojų Danutės Arbočienės ir Oksanos Sabatauskienės, dalyvavo netradicinėje integruotoje pamokoje „Japoniški sodai“. Pamoka vyko didžiausiame Europoje japoniškame sode, kuris įkurtas Lietuvoje 16 hektarų plote, Mažučių kaime, Darbėnų sen., Kretingos rajone.. Pasak sodo įkūrėjo Š.Kasmausko – „Sodas nėra sukurtas, jis dar kuriamas. Dirbame jau aštuonerius metus – be jokių bankų ar Europos paramos.“ Sodo autorius, projektuotojas ir kūrėjas meistras iš Japonijos Hajime Watanabe.

Japoniškas sodas – tai neatsiejama japonų kultūros dalis. Per amžius jis apjungė religiją, meną ir pagarbų požiūrį į gamtą. Japoniškame sode buvo galima apžiūrėti daug įdomybių: akmeninius žibintus, svajonių išsipildymo tvorelę, arbatos namelį, vardinių sakurų alėją, akmenų ratą, japoniškų klevų alėją, bonsų sodą, Muzikanto kalną (36 m virš jūros lygio), akmenų sodą, krioklį (2 m aukščio suformuotą iš stambių riedulių), Roko piliakalnį ir sodo vartus. Vartai japoniškame sode turi išskirtinę reikšmę. Tai ir mistinis elementas, pažymintis dviejų pasaulių susidūrimo vietą ir įleidžiantis lankytoją į sodo pasaulį. Pagal tradicinę Japonijos statybos technologiją, ąžuoliniai vartų rąstai ruošiami nenaudojant mechanizuotų įrankių. Vartų konstrukcijoje nenaudojamos nei vinys, nei varžtai. Didelį įspūdį paliko bonsai sodas, kuriame eksponuojami daugiau nei tūkstantis bonsai medelių, siekiančių 200 metų.

Netradicinėje integruotoje pamokoje-išvykoje būsimos floristės įgijo daug žinių apie japonų kultūrą, sodo įkūrimo ypatumus, bonsai medelių auginimą, formavimą bei priežiūrą.

___________

2015 m. gegužės 22 d. floristikos profesijos mokytoja Danutė Arbočienė organizavo FL-14/2 grupės mokinėms netradicinę pamoką – išvyką „Pažinkime augalus ir floristo profesiją artimiau“ VDU Kauno botanikos sode bei Kauno miškų ir apželdinimo inžinerijos kolegijoje.

Kauno miškų ir apželdinimo inžinerijos kolegijoje, Kraštovaizdžio architektūros ir rekreacijos katedros lektorė Vaida Vaitkutė–Eidimtienė būsimas floristes supažindino su želdinių dizaino specialybe, mokymosi programa bei stojimo sąlygomis, pademonstravo kolegijos diplomantų darbus. Kraštovaizdžio architektūros ir rekreacijos katedros vedėja Ingė Auželienė apibūdino žemėtvarkos bei rekreacijos ir turizmo specialybes. Mokinės apsilankė kolegijos muziejuje, apžiūrėjo kraštovaizdžio architektūros ir rekreacijos katedros patalpas, pasivaikščiojo po kolegijos parką, kuriam daugiau kaip 50 metų.

VDU Kauno botanikos sode netradicinės pamokos metu mokinės vaikščiojo brandaus parko takeliais, grožėjosi medžių, dekoratyvinių krūmų, žydinčių pavasarinių gėlių gausa, kiliminių augalų įvairove. Gerėjosi rododendrų, raugerkšio, gudobelės, kolkvicijų, pupmedžių spalvingais žiedynais. Botanikos sodo darbuotoja papasakojo sodo įkūrimo istoriją, vedžiodama po oranžeriją, apibūdino joje augančius augalus, jų savybes bei augimo sąlygas.

Mokinės patyrė gerų emocijų, susipažino su augalų pasaulio įvairove bei tolimesnio mokymosi ir studijų pasirinkimo galimybėmis.

____________

Balandžio 22 d. mokykloje lankėsi Jonavos Panerio pradinės mokyklos 4-tų klasių mokiniai, lydimi mokytojų. Mokiniai domėjosi elektros įrenginių elektromechanikų profesija. Vyko netradicinė pamoka „Magnetai. Elektros srovė“. Mokiniai atliko įvairius bandymus su magnetais, susipažino su elektros grandinių schemų jungimu, išsiaiškino, kokiomis sąlygomis gali tekėti elektros srovė. Pamokos pabaigoje susidomėję mokiniai pažėrė daugybę klausimų mokytojams ir liko patenkinti įgytomis praktinėmis žiniomis.

Pamoką vedė elektros įrenginių elektromechanikų profesijos mokytoja R. Muliarovienė ir elektros įrenginių elektromechanikų vyr. profesijos mokytojas R. Montvilas.

Taip pat mokiniai mielai susipažino ir apžiūrėjo automobilių mechanikų, suvirintojų, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojų dirbtuves ir floristų mokomąjį kabinetą.

____________

Š. m. balandžio 22 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų gamtamokslinio ugdymo (biologijos ir fizikos) konkursas, skirtas Žemės dienai „Raštingiausias gamtamokslis“. Fizikos konkurse Edvardas Balsys pelnė I vietą, Deividas Griškevičius – III vietą (mokinius paruošė fizikos vyr. mokytoja Ingrida Trasykienė).

Džiaugiamės mūsų mokyklos dalyvių rezultatais!

____________

Balandžio 22 d. V-14/3 gr. ir 10 kl. mokiniai su mokytojomis Oksana Sabatauskiene, Liudmila Konovalova ir Sigita Grybauskiene vyko į netradicinę pamoką-ekskursiją į UAB „Jonavos vandenys“. Mokiniai susipažino su įmonės veikla, vandens valymo būdais, stebėjo, kaip vyksta nuotekų surinkimo ir valymo procesai bei kur panaudojamas susidaręs nuotekų dumblas. Pasirodo, 2014 m. jų išvalyta 30 proc. mažiau negu 2013 m. Galbūt tai liudija, kad gyventojai pradeda taupyti vandenį.

____________

Balandžio 16 d. vyko 97 gr. suvirintojų specialybės mokinių netradicinė pamoka-išvyka į UAB „IREMAS“. Šios pamokos tikslas - ugdyti ir tobulinti suvirintojų specialybės moksleivių teorinius bei praktinius įgūdžius, gilinti pamokų metu įgytas kompetencijas, suvokti pasirinktos specialybės perspektyvą ir naudą sau, visuomenei. Moksleiviai analizavo ir mokėsi, kaip suvirinami, pjaustomi įvairūs metalai ir nemetalai, kokiais atvejais naudojamos tam tikros suvirinimo medžiagos ir įrenginiai. Renginį vedė ir viską aiškino UAB „IREMAS“ inžinierius Eugenijus Vavula . Jis papasakojo apie gamyklos paskirtį, gaminamą produkciją bei įvairius remonto darbus, atliekamus šioje gamykloje. Moksleiviai stebėjo, kaip darbuotojai dirba, taip pat kausėsi ivairių naudingų patarimų, patys uždavinėjo klausimus apie suvirintojų darbą.

____________

Pirmadienį mūsų mokyklos 9-okai turėjo netradicinę pilietiškumo pamoką. Ją praleido susipažindami su Jonavos savivaldybės darbu. Mokinius maloniai priėmė ir įdomią ekskursiją pravedė Jonavos savivaldybės mero pavaduotojas Remigijus Osauskas. Daugiausiai diskusijų sukėlė miesto viešųjų erdvių renovacijos perspektyva - moksleiviai turėjo ir savų pasiūlymu šiuo klausimu. Taip pat įdomiai buvo pristatytas civilinės metrikacijos skyriaus darbas.

___________

Jonavos politechnikos mokykla prisijungė prie pasaulinės matematikų bendruomenės ir pažymėjo jau ketvirtą kartą švenčiamą skaičiaus π dieną. Pi yra matematinė konstanta, plačiai naudojama matematikoje ir fizikoje, reiškianti apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Matematikos vyr. mokytoja Irina Čelombijeva kovo 13 d. parengė informacinį stendą (kas yra Pi ir kaip atsirado, kokios jos savybės ir įdomybės), I kurso mokiniams organizavo viktoriną „Linksmoji matematika“. I-ąją vietą laimėjo STV/E-14/3 grupės komanda: Balsys Edvardas, Griškevičius Deividas ir Vengrauskas Povilas.

__________

Šiandien kiekvienam žmogui labai svarbu surasti savo pašaukimą ir suvokti, kad informacija nuolatos kinta, o profesijos pasirinkimas gali būti svarbiausias gyvenime priimtas sprendimas. Mokiniai, kurie šiandien mokosi mokykloje, turės dirbti ne šiandienos, o rytojaus darbo pasaulyje. Nepakanka būti vien geru specialistu, reikia žinoti, kas svarbu, kad darbo paieška būtų sėkminga, mokėti parodyti savo gebėjimus potencialiam darbdaviui, išmokti planuoti karjerą. Darbo paieškai reikia rimtai pasirengti.

Susipažinti su paklausiausiomis profesijomis darbo rinkoje, profesijų aprašymais, įsidarbinimo galimybių barometru, darbo pasiūlymais, nutarėme vykti į Kauno teritorinės darbo biržos, Jonavos skyrių.

Šios įstaigos darbuotojai pademonstravo mokomąjį filmuką, kaip, ieškant darbo, geriau, efektyviau save pristatyti darbdaviui, kaip išvengti klaidų. Mokiniai klausė paskaitos apie tai, kaip reikia rašyti CV, kaip apsirengti einant į pirmą pokalbį su darbdaviu, kaip pačiam tame pokalbyje elgtis, ko nevertėtų daryti. Laikas prabėgo akimirksniu, mokiniai, pasibaigus paskaitai, dar ilgai diskutavo apie patirtus įspūdžius ir gautą naudingą informaciją.

_________

Vasario 23 d. STV-14/2, STV-14/3 ir AM-14/2 grupių mokiniai su ekonomikos mokytojomis M. Samukėniene ir J. Vitkiene lankėsi Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Pamokos-ekskursijos tikslas supažindinti mokinius su Lietuvos mokesčių sistema, jos administravimu, išsiaiškinti kam naudojami surinkti mokesčiai ir būdai, kuriais galima atlikti mokestines prievoles. Netradicinėje pamokoje mokiniams buvo suteikta visapusiška ir labai aktuali informacija apie verslo organizavimo formas, privalomus mokesčius. Diskusijoje buvo aptarta mokesčių sumokėjimo svarba, nepakantumas šešėlinei ekonomikai, slepiamų mokesčių daroma žala valstybės biudžetui. Pamoka-ekskursija naudinga tuo, kad ugdymo procesas, vyko netradicinėje aplinkoje, mokiniai pagilino turimas teorines žinias, padidėjo mokinių mokymosi motyvacija.

_________

Š. m. vasario 5–12 dienomis mokykloje vyko Nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom!”, kurio tiklas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius ir atrinkti estetiškiausius dalyvių darbus dalyvauti Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ II etape. Dalyviai buvo skatinami domėtis dailyraščio ir kaligrafijos skirtumais, gilinti taisyklingo, aiškaus, rišlaus rašto įgūdžius, taisyti rašysenos trūkumus. Konkurse dalyvavo 9, 10 kl. ir I, II kurso mokiniai bei mokyklos bendruomenė (mokytojai). Suaugusiųjų (mokytojų) grupės nugalėtojais tapo: I vieta – ekonomikos mokytoja Marija Samukėnienė, II vieta – matematikos mokytoja Dalė Aleknavičienė, III vieta – fizikos mokytoja Ingrida Trasykienė; 9-12 klasių moksleivių grupės nugalėtojai: I vieta – 95 gr. mokinė Gabrielė Kleponytė, II vieta – V-14/3 gr. mokinė Gintarė Eimulytė, III vieta – V-14/3 gr. mokinė Diana Butkevičiūtė. Šių dalyvių darbai ir buvo išsiųsti konkurso organizatoriams.

Sveikiname visus dalyvius ir nugalėtojus!!!

_________

Vasario 5-7 dienomis „LITEXPO“ parodų centre vykusioje parodoje Studijos 2015“ dalyvavo mokyklos vadovai, grupė mokytojų ir mokinių. Čia buvo pristatyta mokykla, dalyvauta profesinio meistriškumo konkursuose.

Virėjo profesiją „gyvai“ pristatė mokinės: S.Čekanavičiūtė, R.Aleknaitė, V.Degutytė, V.Aleksandravičiūtė, vadovaujamos profesijos mokytojos S.Grybauskienės. Merginos gamino džiovintų vaisių saldainius, užkandėles ir vaisių traškučius, sukėlusius didžiulį susidomėjimą savo skoniu, sudėtimi, išvaizda ir aromatu.

Padavėjo ir barmeno profesiją parodoje pristatė S.Meškauskaitė, B.Zilinkutė ir L.Šablevičiūtė, kurias būsimai profesijai rengia profesijos mokytoja E.Delanovič. Mokytojos vadovaujamos merginos serviravo proginį stalą „Auksinės vestuvės“, sulaukusį daugybės komplimentų.

Parodos metu vyko nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai. Pirmą kartą organizuotame nacionaliniame floristikos profesinio meistriškumo konkurse dalyvavo G.Rimdeikienės ir G.Sadauskaitės komanda. Ją konkursui parengė floristikos profesijos mokytoja D.Arbočienė. Per tris konkurso dienas merginos parengė penkis konkursinius darbus, pelniusius daugybę simpatijų ir susižavėjimo. Rezultatas – trečioji komandinė vieta ir III laipsnio diplomai.

Būsimųjų virėjų komanda – J.Bliuvaitė ir V.Pumputytė – jėgas išbandė nacionaliniame maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse. Jas konkursui rengė maisto ruošimo profesijos mokytoja metodininkė R.Dantienė. Konkurso metu merginos gamino antruosius patiekalus iš vištienos krūtinėlės ir desertus su obuoliais, pademonstravo gebėjimą dirbti komandoje, skonio ir saiko pajautimą, už ką buvo įvertintos antrąja komandine vieta ir II laipsnio diplomais.

________

2015-02-10 mokykloje vyko mokyklinė matematikos olimpiada 11-12 klasių mokiniams, kurių I pusmečio matematikos pažymių vidurkis ne mažesnis nei 7, 8 ar 9. Konkursą organizavo, užduotis parengė ir darbus tikrino matematikos vyr. mokytoja I. Čelombijeva. Olimpiados darbo užduočių pobūdis: žinių, supratimo ir gebėjimų vertinimas. Dalyvaudami olimpiadoje, mokiniai plėtojo matematinę kompetenciją, gilino komunikavimo, socialines ir asmenines kompetencijas. Taip pat stiprino mokymosi motyvaciją ir objektyviai vertino savo galias matematikoje ir pasitikėjimą savimi.

Matematikos olimpiados nugalėtojai: I vieta - G. Kuizinas (AM-14/3 gr.), II vieta - K. Barišauskaitė (95 gr.) ir III vieta E. Balsys (STV-14/3 gr.).

Sveikiname laimėjusius prizines vietas, o kitiems linkime didesnės sėkmės dalyvaujant kitais metais.

________

2015-01-20 dieną Jonavos politechnikos mokykloje vyko konkursas „Raštingiausias fizikas“. Konkurse dalyvavo 8 vienuoliktokai: Deividas Griškevičius, Orintas Maželis, Edvardas Balsys, Gytis Černeckas, Edvardas Mažeika, Kęstutis Šukys, Rutenis Auga, Martin Konkovas. Pirmųjų trijų vietų nugalėtojai Edvardas Balsys, Deividas Griškevičius ir Rutenis Auga kovo mėn. vyks į Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų gamtamokslinio ugdymo konkursą „Raštingiausias gamtamokslis“. Džiaugiamės pažangiausiais mūsų mokyklos fizikais.

________

2015-01-14 pirmojo kurso E-14/3 grupės mokiniai vyko į Jonavos UAB „Baldai Jums“. Būsimieji elektros įrenginių elektomechanikai turėjo galimybę sužinoti kaip dirba mechaninės tarnybos, eksplotuojant baldų gamybos įrenginius, susipažinti su mechaninių tarnybų darbu, atliekant metalo apdorojimo ir apdirbimo darbus, eksploatuojant baldų gamybos įrenginius, apžiūrėti naujausias medienos apdirbimo stakles. Mokiniams buvo sudarytos sąlygos susipažinti su pažangiais technologiniais sprendimais, stebėti kaip vyksta elektros, mechaninių ir suvirinimo tarnybų darbas natūralioje darbinėje aplinkoje. Susidomėję išklausė technologės paskaitą, pateikė klausimų, susijusių su pasirinkta specialybe, kaupė informaciją bei domėjosi įsidarbinimo galimybėmis. Technologė akcentavo, kad tik darbas atlieka reikšmingą vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime ir tai pabrėžia profesijos ar kvalifikacijos, kuri užtikrins gyvenimo kokybę, pasirinkimo svarbą. Išvyka mokiniams tikrai labai patiko ir buvo naudinga visais aspektais.

________

2014 m. gruodžio 17 d. 97, 98, SUV -14/3 ir STV-14/3 grupių mokiniai, kartu su fizikos vyr. mokytoja Ingrida Trasykiene ir kūno kultūros mokytoja metodininke Liudmila Vainilavičiene, vyko į Vilniaus „Energetikos ir technikos“ bei Vievio „Kelių“ muziejus.

Išvykos tikslas - gilinti vadovaujamų grupių mokinių ir asmenų komunikavimo, asmeninę ir kultūrinę kompetencijas bei fiziką besimokančių mokinių pažinimo ir gamtamokslinę kompetenciją.

Energetikos ir technikos muziejuje vyko edukacinė pamoka, kurioje mokiniai ir asmenys praplėtė energetikos žinias, interaktyviose muziejaus salėse sužinojo ar prisiminė kai kuriuos fizikos dėsnius, pabandė patikrinti juos praktiškai (transporto ekspozicijoje sužinojo, kada ir kur prasidėjo automobilių bei motociklų istorija, pasigrožėjo senoviniais automobiliais, patys pabandė pasukti garo turbiną ar padirbėti elektrinės valdymo pulte, susipažino su Vilniaus pramonės istorija, pamatė lietuviškų kompiuterių ekspoziciją, kitus sostinėje pagamintus daiktus bei sužinojo apie šiandien Vilniuje tebeveikiančias pramonės šakas, interaktyviose muziejaus salėse pabandė sukurti žaibą, išbandė savo taiklumą ar patikrino savo laidumą).

Lankantis Kelių muziejuje, mokiniai ir asmenys susipažino su eksponatais, atspindinčiais Lietuvos kelių istoriją nuo Romos imperijos laikų iki mūsų dienų.

Mokiniai lankėsi ne tik muziejuose, bet ir apžiūrėjo pagrindinius Vilniaus senamiesčio lankytinus objektus, Vilniaus Katedroje keletas mokinių uždegė žvakutes, nusifotografavo prie Kalėdinės eglės.

Dėmesio! Liko neįgyvendintas paskutinis išvykos uždavinys – aptarimas, įspūdžių ir žinių sklaida į išvyką nevykusiems mokiniams. Rytoj, gruodžio 19 d., pirmos pamokos metu, fizikos kabinete vyks 97 grupės ir išvykos dalyvių pokalbis – žaidimas „Klausimėlis“. Lauksime geros, žaismingos išvykos dalyvių nuotaikos.

__________

2014 m. gruodžio mėn. 12 dieną 16 val. pirmą kartą Jonavoje buvo atidaryta floristikos darbų paroda „Pasitinkant medinės – žalios ožkos metus“. Parodą organizavo klubas „Miks“ ir Krašto muziejus. Parodoje darbus eksponavo dalis Jonavos gėlių salonų, parduotuvių bei Jonavos politechnikos mokyklos floristų profesinio mokymo programos mokiniai. Būsimos floristės Vaida Župerkienė ir Ina Rimdeikienė sukomponavo floristinius objektus šventinėms patalpoms puošti. Vilma Akulauskienė ir Ina Rimdeikienė kartu su būsimomis padavėjomis – barmenėmis Migle Genulevičiūte ir Ernesta Palaimaite serviravo bei floristinėmis kompozicijomis dekoravo šventinius stalus. Parodoje eksponuojamos pirmos floristų laidos mokinių, dabar jau dirbančių pagal profesiją Gretos Sergejenkaitės ir Editos Penkauskaitės sukurtos netradicinės eglutės. Pirmo ir antro kursų mokines sudarė kompozicijas skirtas Adventiniam laikotarpiui bei Kalėdoms. Mokyklos mokinius kuravo ir padėjo paruošti parodai darbus floristikos profesijos mokytoja Danutė Arbočienė ir maisto ruošimo profesijos mokytoja metodininkė Rimantė Dantienė.

Mokinių dalyvavimo parodoje tikslas – ugdyti profesinį meistriškumą, saviraišką, kūrybiškumą ir meninės interpretacijos poreikį, iniciatyvą ir bendradarbiavimą bei reklamuoti mokyklą. O jonaviečiams tai buvo galimybė pasigrožėti floristų darbais, pasigėrėti gėlėmis ir kompozicijomis, skirtomis specialiai Kalėdoms.

__________

2014 m. gruodžio 15 d. mokyklos mokinės, būsimos floristės, kartu su profesijos mokytoja Danute Arbočiene, lankėsi floristinių objektų parodoje „Kalėdų sodai“ Kauno miesto rotušėje, kur buvo eksponuojami 2015 metų Pasaulio čempionatui besirengiančios ir vienos iš favoričių laikomos 2012 metų Europos čempionės Natalijos Zhizhko (Rusija), 2012 metų Rusijos čempiono Vadimas Kazanskiy (Rusija) ir Romano Steingauerio (Rusija) darbai. Komandai vadovavo ir menines užduotis rengė garsiausias Lietuvos floristas Marijus Gvildys (Kaunas).

Kartu su geriausiais šio meno atstovais į renginį atkeliavo kelios dešimtys meistrų iš Latvijos, Estijos, Kazachstano, Baltarusijos, Rusijos.

Mokinės turėjo galimybę pasigrožėti profesionalių floristų darbais, gėrėtis gėlėmis ir kalėdinėmis kompozicijomis, skirtomis specialiai miesto rotušei bei Kalėdoms, analizuoti darbų atlikimo techniką, jų eksponavimo ir pritaikymo tam tikroje aplinkoje galimybes. Paroda paliko neišdildomą įspūdį, geras emocijas, grožio pajautimą ir supratimą, kad floristo profesija yra ne tik graži, meniška, bet ir sudėtinga, reikalaujanti profesinių žinių, darbštumo, kantrybės ir ištvermės.

__________

2014 m. gruodžio 5 d. Jonavos politechnikos mokyklos II kurso floristo mokymo programos mokinė Ina Rimdeikienė ir I kurso mokinė Greta Sadauskaitė dalyvavo profesinių mokyklų mokinių konkurse, kuris vyko Kaune Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Mokines konkursui parengė floristų profesijos mokytoja Danutė Arbočienė. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, savarankiškumą, kūrybiškumą, meniškumą, iniciatyvą ir bendradarbiavimą.

Renginyje dalyvavo Lietuvos profesinių mokyklų mokiniai iš Šiaulių, Vilniaus, Marijampolės, Kauno, Alytaus, ir Jonavos. Jie buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: mokiniai iki 23 metų ir mokiniai nuo 24 metų. Konkurso dalyviai turėjo atlikti tris užduotis: namų darbą – „Žvakidę“, „Karkasinę, spiraliniu būdu rištą puokštę“ ir „Kompoziciją naudojant floristinę kempinę“ . Dalyvės jaudinosi, kad viską suspėtų laiku ir padarytų gerai. Komisijos nariai buvo griežti bei profesionalūs floristai. Vienas iš jų buvo garsus Lietuvoje floristas Marijus Gvildys ir Olandijos floristė Liucinda Van Der Ploeg. Susumavus visų trijų darbų rezultatus, paaiškėjo, kad mūsų mokyklos mokinės užėmė 4-ąją vietą. Konkursantės džiaugėsi išmokusios numalšinti jaudulį, virpančias rankas ir dirbti produktyviai. Suprato, kad floristo profesija yra ne tik graži, bet ir reikalaujanti kruopštumo, darbštumo, žinių bei meninės gyslelės.

Į kiekvieną darbą kaskart įdedame dalelę savęs ir dar labiau pamilstame savo profesiją. Ateityje žadame dar labiau tobulėti ir siekti geresnių rezultatų.

1-ojo kurso floristo mokymo programos mokinė Greta Sadauskaitė

__________

Šių metų gruodžio 4 d. Alytuje įvyko respublikinis profesinių mokyklų būsimų suvirintojų meistriškumo konkursas. Mūsų mokyklai atstovavo antro kurso moksleivis Vitalijus Sakalis (97gr.) ir trečiakursis Donatas Lapinskas (87gr.). Mokinius lydėjo profesijos mokytojas Pavelas Duličius.

Konkurso tikslas - išsiaiškinti mokinių gebėjimus atliekant praktines suvirinimo užduotis pagal duotus brėžinius, darbą skirtingais suvirinimo aparatais.

Kol konkurso dalyviai varžėsi, mokytojai, atlydėję konkurso dalyvius, vyko į ekskursija į „Astros“ gamyklą, kur buvo supažindinti su šios įmonės veikla, vykdomais suvirinimo darbais (gamykloje dirba aukštos kvalifikacijos suvirinimo specialistai). Ekskursija buvo įdomi ir naudinga. Ši gamykla egzistuoja jau 85 metai ir turi užsakymų visame pasaulyje.

Prizines vietas pasidalino Alytaus ir Kauno komandos. Mūsų moksleiviai pasirodė garbingai ir buvo apdovanoti garbės raštais ir dovanėlėmis.

__________

Š. m. lapkričio 27 d. 89 grupės (automobilių mechaniko specialybės) mokiniams vyko netradicinė pamoka „Kelių eismo įvykiai ir kelių eismo įvykio deklaracijos pildymas“. Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su kelių eismo įvykiais ir įvykių deklaracijos pildymu. Pamokoje dalyvavo svečias, Jonavos policijos komisariato patrulių būrio specialistas, Remigijus Zdanavičius. Pamokos metu mokiniai sužinojo, kas yra eismo įvykiai, kaip jie skirstomi. Mokiniai išmoko užpildyti eismo įvykio deklaraciją, suprato, kad svarbiausias ir tuo pačiu labiausiai pažeidžiamas dalyvis eisme yra ŽMOGUS!!!

__________

Lapkričio 20 d., 6-7 pamokų metu, PB - 14/3 grupė, kartu su ekonomikos mokytoja Marija Samukėniene ir padavėjų ir barmenų profesijos mokytoja Egle Delanovič, dalyvavo netradicinėje pamokoje, kuri vyko AB "Achema" centrinėje valgykloje, UAB "Biffy group" įmonėje. Pamokos tikslas buvo supažindinti mokinius su įmonės apskaitos tvarkymo ypatumais, vidaus darbo tvarkos reikalavimais, lankytojų aptarnavimo subtilybėmis.Mokiniai sužinojo, kaip yra tvarkoma įmonės apskaita, kokias paslaugas įmonė teikia, kokiu būdu yra aptarnaujami lankytojai. Taip pat apžiūrėjo patalpas, kur vyksta maisto ruošimo procesai, stebėjo maisto gamybos procesus, susipažino su įmonės vidaus tvarkos ir darbo reikalavimais.

_________

Lapkričio 18 d. grupelė Jonavos politechnikos mokyklos I ir II kurso mokinių, lydimi ekonomikos mokytojos Marijos Samukėnienės bei istorijos mokytojo Egidijaus Živaičio lankėsi Vilniuje. Šios netradicinės pamokos – išvykos tikslas buvo aplankyti Lietuvos Banko Pinigų muziejų, susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Pinigų muziejuje gidė mus supažindino su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida Lietuvoje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Aplankėme pinigų istorijos salę, kurioje susipažinome su pasaulio pinigų raida nuo seniausių jų formų – grūdų, kriauklių, kailių, gintaro – iki elektroninių pinigų. Bankininkystės istorijos salėje sužinojome apie Lietuvos banko vaidmenį įvairiais istoriniais laikotarpiais ir nacionalinei ekonomikai reikšmingais momentais. Šiuolaikinių pinigų salėje susipažinome su šiuo metu įvairiose valstybėse naudojamais banknotais ir monetomis.

Pinigų muziejus labai modernus, čia ne tik apžiūrėjome eksponatus, bet ir nusikaldinome kiekvienas sau suvenyrinį knygos skirtuką su vieno skatiko atvaizdu, pasisvėrėme ant specialių svarstyklių ir sužinojome kiek kainuotume tą minutę, jei būtume auksiniai, platininiai ar sidabriniai. Ekskursijos pabaigoje visi kartu atlikome užduotį – sprendėme testą, kurio klausimai apie pinigus, jų istoriją, bankus. Sėkmingai atlikę testą, buvome apdovanoti prizu – galėjome išsispausdinti vieno muštinio banknotą su grupės atvaizdu. Grįžome geros nuotaikos ir kupini įspūdžių bei naujų žinių.

________

Š. m. lapkričio 12 d. Jonavos politechnikos mokykloje vyko suvirintojų specialybės moksleivių meistriškumo konkursas. Konkurso tikslas - išsiaiškinti, kam geriausiai sekasi mokytis pasirinktą specialybę, o kam dar reikia pasitempti. Moksleiviai turėjo suvirinti metalines detales remdamiesi duotais brėžiniais. Darbas buvo atliekamas MMA ir MIG/MAG būdais. Geriausiai sekėsi atlikti užduotis Vitalijui Sakaliui (97 gr.) ir Donatui Lapinskui (87 gr.). Šie moksleiviai važiuos į respublikinį konkursą Alytuje, kuris vyks šių metų gruodžio mėnesį. Palinkėkime jiems sėkmės.

________

2014 m. spalio 30 d., konferencijų salėje įvyko diskusija praktinis užsiėmimas ,,Kaip valdyti konfliktus“. Diskusijos dalyviai buvo visi mokykloje dirbantys mokytojai.

Diskusijos tikslas: suteikti žinių apie konfliktus, jų priežastis, galimus sprendimo būdus. Mokymų metu buvo analizuota teorinė medžiaga apie konfliktus, suteikta praktinių žinių apie konfliktų sprendimo algoritmą bei buvo analizuojamos ir atliekamos praktinės užduotys ir parinkti tinkamiausi konfliktų sprendimo variantai. Mokymus vedė kūno kultūros mokytoja metodininkė Liudmila Vainilavičienė ir vyresnioji socialinė pedagogė Jurgita Lukaševičienė.

________

Tikslu įgyti žinių apie naujoves maisto gaminimo ir pardavimo sferoje lapkričio 7 dieną 95 ir 94v grupės mokiniai su grupių vadovėmis Rimante Dantiene ir Rita Muliaroviene vyko į LITEXPO. Aplankyta parduotuvių, restoranų ir viešbučių įrangos paroda, maisto produktų ir gėrimų mugė, stebėtas virėjų meistriškumo konkursas, dalyvauta maisto gaminimo užsiėmimuose, konferencijoje apie ekologiško maisto privalumus, degustacijose. Visi patenkinti gautos informacijos gausa ir turiningai praleista diena.

________

2014 m. spalio 16-17 d. jaukioje mokyklos aktų salėje vyko integruotos projektinės veiklos renginys ,,Rudens motyvai“, kurio tikslas - ugdyti kūrybiškumą bei skatinti bendradarbiavimą tarp įvairių profesinio mokymo programų mokinių. Renginio organizatorė, maisto ruošimo profesijos mokytoja Sigita Grybauskienė, savo patirtimi pasidalinti pakvietė mokinius ir koleges Danutę Arbočienę, Vidą Idikaitę, Eglę Delanovič. Integruotos projektinės veiklos metu buvo demonstruojami praktiniai floristų, virėjų bei padavėjų ir barmenų grupių mokinių darbai, teminių stalų serviravimo stilius, rudens motyvų skaidrės, o lyriškos muzikos fone vyko rudens patiekalų ir gėrimų degustacija. Renginio svečiai buvo pasitikti bulviakasio atokvėpio patiekalais, troškulį nuplovė saldžiarūgšte gira, ragavo rudeninio miško gėrybių, mėgavosi paskutiniu šypsniu vasarėlės ir smaližiavo rudens vakaro romantikos vaisiais. Pasisėmę naudingų idėjų, pabuvę draugiškoje aplinkoje, džiaugėmės įgyvendintu sumanymu. Dėkojame dalyvavusiems. Maisto ruošimo profesijos mokytoja Sigita Grybauskienė.

________

Spalio 15 dieną 95, AM/E-14/2 ir 94 grupių mokiniams vyko integruotos kūno kultūros - sveikos gyvensenos pamokos „Fizinio krūvio intensyvumo nustatymas pagal MAX ŠSD“.

Pamokos tikslas – išmokyti mokinius apskaičiuoti maksimalų širdies susitraukimo dažnį (MAX ŠSD) ir pagal tai pasirinkti fizinio krūvio intensyvumą.

Mokiniai pamokų metu sužinojo apie žmogaus kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemų reakciją į fizinį krūvį, kurį parodo pulso dažnis. Apskaičiavo savo maksimalų širdies susitraukimų dažnį pagal šią formulę: ŠSDmax = 220 – amžius (pvz.;18 m.) = 202 k/min. Suskirstyti į grupeles mokiniai atliko skirtingo sunkumo fizinius pratimus. Po fizinio krūvio apskaičiavo atsigavimo, riebalų deginimo, širdies kraujagyslių stiprinimo ir anaerobinę zonas ir nusistatė siekiamą širdies susitraukimų dažnį (siekiamas ŠSD = ŠSDmax x intensyvumas (%)/100), kuris parodo kokiu intensyvumu turėtų mokinys treniruotis, kad neviršytų maksimalaus širdies susitraukimų dažnio. Maksimalus širdies susitraukimų dažnis priklauso nuo individo amžiaus. Tai nusako ribą, kurios niekada nereikėtų peržengti treniruojantis.

________

2014 m. spalio mėn. 2 d. 99 FL ir FL-14/2 grupių mokinėms vyko netradicinė pamoka - išvyka „Levandų kiemelyje“.

Kelionės metu buvo aplankyti lietuviški levandų laukai, esantys vos 28 kilometrus nuo Vilniaus, Kiemelių kaime, netoli Maišiagalos. Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur auginamos tikrosios levandos.

Netradicinės pamokos - išvykos metu būsimos floristės išgirdo „Lavender village“ ūkio atsiradimo istoriją bei susipažino su šiuo išskirtiniu, dar senovės civilizacijos laikus menančiu ir legendomis apipintu augalu – levanda. Čia mokinės ne tik apžiūrėjo augalus, bet ir išmėgino stebuklingąją levandų vandens galią, paragavo nuostabių sausainukų ir aviečių uogienės su levandomis bei pasivaišino aromatinga levandų - mėtų arbata. Ūkio savininkė, Jūratė Lankauskaitė¤–¤Kregždienė, papasakojo apie levandų auginimo, priežiūros bei dauginimo subtilumus. Pademonstravo iš levandų pagamintos produkcijos asortimentą, kuris tilpo mažoje ūkio parduotuvėlėje, įrengtoje Provanso stiliumi. Visa tai neabejotinai paliko gerą įspūdį ir puikią nuotaiką kelionės dalyvėms.

________

Š.m. balandžio 8 d. vyko floristo ir daikiųjų tekstilės dirbinių gamintojo praktinio mokymo integruota pamoka. Tema: „Šv. Velykų dekoracijos“. Pamokos tikslas – susipažinti su šv. Velykų atributika ir tekstilės taikymo galimybėmis floristikoje.

Pamokos metu, naudojantis įrankiais ir priemonėmis, mokinės margino kiaušinio ruošinį sausuoju vilnos vėlimo būdu.

Pagamintos velykinės dekoracijos išeksponuotos mokyklos foje.

________

Š. m. kovo 27 d. Jonavos politechnikos mokykloje vyko Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių lietuvių kalbos konkursas „Raštingiausias būsimasis darbuotojas“, skirtas poetės Salomėjos Nėries 110-osioms gimimo metinėms. Konkurse dalyvavo devynios Kauno regiono profesinės mokyklos, 20 mokinių

Konkurso atidarymo programoje „Sugrįžtu į tave, mano mūza baltoji“ buvo deklamuojami poetės eilėraščiai, mokyklos estrados būrelis atliko jau dainomis tapusius poetės kūrinius „Grįšiu“ ir „Mūsų dienos, kaip šventė“. Žiūrovai dainavo kartu.

Pirmoje konkurso dalyje mokiniai rašė diktantą iš Salomėjos Nėries dienoraščio. Šiai užduočiai dalyviai pasiruošti iš anksto negalėjo. Visi rašto darbai buvo koduoti, tad mokytojai, kurie tikrino, negalėjo identifikuoti savo mokinių ir taip buvo siekta objektyvių vertinimų. O raiškiojo skaitymo konkursui mokiniai ruošėsi iš anksto. Kiekvienas dalyvis buvo pasiruošęs po vieną Salomėjos Nėries eilėraštį.

Diktanto I-os vietos nugalėtoja tapo Giedrė Prodanaitė (Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos mokinė), o II-ąja vieta dalijosi dvi mokinės – Eglė Mauricaitė (Kauno ryšininkų mokyklos mokinė) ir Laura Urbonaitė (Kauno taikomosios dailės mokyklos mokinė).

Raiškiojo skaitymo konkurse nugalėjo šie dalyviai: I-oji vieta buvo skirta Viktorijai Bieliauskaitei (Kėdainių profesinio rengimo centro mokinė), II-oji vieta atiteko Tadui Keturakiui (Kauno statybininkų rengimo centro mokinys), III-ioji vieta – Mildai Aleskutei (Kauno taikomosios dailės mokyklos mokyklos mokinė).

Kol mokytojai taisė mokinių darbus, mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje, vyko į ekskursiją po Jonavos miestą, lankėsi UAB „Lonas“ – vienoje iš LONO grupės įmonių, kurios pagrindinė veikla – čiužinių gamyba ir pardavimas. Mokiniai grįžo su dovanomis, kupini įspūdžių.

Konkurso pabaigoje buvo apdovanotos mokyklos–nugalėtojos, kuriomis tapo Kauno taikomosios dailės mokykla. II-ąją vietą užėmė Kėdainio profesinio rengimo centras, o III-ioji vieta atiteko Kauno statybininkų rengimo centrui. Taigi, kitais metais konkursas vyks Kaune.

Daugiau nuotraukų

________

Mokykloje nuo vasario 18 d. iki kovo 18 d. vyko projektas "Darbas meistrą giria".

________

Antroji sausio savaitė mūsų mokykloje prasidėjo tarpdalykinės integracijos projektu „ Trys dienos su tiksliaisiais mokslais“. Projektu norėta parodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės ir griežti skaičiai, jie gali būti patrauklūs ir nenuobodūs. Sausio 14 dieną pirmą kartą mokykloje išleistas specialus laikraščio numeris – „ 3 dienos su tiksliaisiais mokslais“. Mokyklos I aukšto foje pasipuošė linksmaisiais skaičiais, išradingai pateikta stendine medžiaga.

Matematika – svarbus mokslas, todėl negalima praleisti šanso padaryti jį įdomesnį. Mokytoja Irina Čelombijeva organizavo matematikos konkursą „Mąstyk.Skaičiuok.Spręsk“. Gavę testus su klausimais ir uždaviniais, mokiniai turėjo gerokai pasukti galvas, kad teisingai atliktų užduotis ir per nurodytą laiką parodyti gerą orientaciją.

Sausio 14 dieną 88 grupės mokiniams buvo organizuota edukacinė pamoka Lietuvos Banko Kauno skyriuje. Keliaudami banko koridoriais, apžiūrėdami sales, eksponatus, mokiniai ne tik gėrėjosi interjero grožiu, bet ir sužinojo daug įdomių istorinių faktų, atsakinėjo į klausimus, pajuto senosios bankininkystės dvasią. Edukacinės pamokos žinias įtvirtino matematiškai – skaičiavo kelionės laiką, kelią, greitį, valiutos keitimą, kelionės išlaidas.

Sausio 15 – oji – „Dienos uždavinio“ diena. Didžiausia atrakcija šią dieną buvo visos mokyklos bendruomenės Savarankiško darbo rašymas. Trys gudruolės „laputės“ aplankė visus visus darbuotojus ir įteikė užduotis, kurias atlikti reikėjo per tam tikrą laiką, palinkėjo sėkmės. Visi bendruomenės nariai turėjo prisiminti tai, ko juos mokykloje mokė mokytojai: spręsti uždavinukus kaip žirniukus, šmaikščiai atsakyti į klausimus. Juk visų laukė prizai ir siurprizai. Ir mokiniams, ir visiems darbuotojams tai suteikė džiugių akimirkų. Ne veltui sakoma, kad sėkmė lydi tuomet, jei vadovaujamės ir protu, ir širdimi.

Trečiadienį, sausio 15 dieną įvyko fizikos konkursas „Raštingiausias fizikas“, kurį organizavo fizikos vyr. mokytoja Ingrida Trasykienė. Iš 11 dalyvavusių vienuoliktokų trys pirmųjų vietų nugalėtojai kovo mėnesį vyks į Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų gamtamokslinio ugdymo konkursą „Raštingiausias gamtamokslis“.

Sausio 16 dieną į svečius atvyko J.Ralio gimnazijos ekonomikos mokytoja metodininkė Rūta Strumilienė, kuri mūsų mokyklos 88 ir 89 grupių dvyliktokams parodė, kad matematika ir ekonomika yra glaudžiai susijusios, pateikė pavyzdžių apie jų pritaikymo galimybes gyvenime. Mokiniai, žaisdami investicinį žaidimą, mąstė, bandė atrasti ryšius tarp įvairių faktų. Apibendrindama lektorė paskatino mokinius atkakliai siekti tikslo, mokytis iš klaidų, nepasiduoti nusivylimui, o, susidūrus su sunkumais, ieškoti būdų, kaip juos įveikti.

Netruko prabėgti 3 dienos su tiksliaisiais mokslais, į kuriuos buvo pažiūrėta kitu kampu, pradžiuginusios tiek mokinius, tiek visus darbuotojus. Pagilintos ne tik matematikos, fizikos, informacinių technologijų žinios, bet ir pastebėta, kad tikslieji mokslai yra įdomūs. Ačiū visiems, kurie negailėjo nei laiko, nei pastangų, parodė domėjimąsi tiksliaisiais mokslais, mokėsi ir mokė dirbti komandoje, paįvairino ugdymo procesą.

______

Projektas skirtas lietuviškiems Advento papročiams ir tradicijoms.

Gruodžio mėnesį vestos integruotos pamokos ir grupių valandėlės, kurių bendra tema „Tauta, laiku nesustojusi prie savo praeities, pralėks nepastebėjusi ir savo ateities“. Visų jų bendras tikslas – atskleisti lietuvių liaudies papročių prasmę, taurumą ir grožį.

Gruodžio 2 dieną įvyko pirmasis projekto renginys „Po žvaigždėtu dangumi“. Būsimosios floristės Vilma Akulauskienė, Rima Garnienė, Ina Rimdeikienė, Anastasija Jermolenko pynė Advento vainiką, renginio vedėjos Justina Bašinskaitė ir Auksė Klibavičiūtė eilėmis ir proza aiškino vainiko simboliką, 95 grupės merginomis eilėmis ir vaidybiniu siužetu perteikė Advento dvasią. Renginyje uždegta pirmoji Advento žvakė, paaiškinta jos prasmė.

Renginio organizatoriai: Rimantė Dantienė, Rimantas Jurkšaitis.

Gruodžio 3 d. Rengdamasi projektui, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Kristina Rimolaitienė mokiniams skyrė užduotis: pasidalinti mintimis ir suvokimu esminėmis Advento temomis – viltimi, tikėjimu, džiaugsmu, meile. Atrinkusi įdomiausias mintis, paruošė skaidres.

Ilgosios pertraukos metu, įvyko bendruomenės susibūrimas „Viltis“. Jis atspindėjo pirmosios Advento savaitės dvasią. Skambėjo muzika, buvo demonstruojamos skaidrės, susirinkusieji bendravo tarpusavyje.

Renginio organizatorės: Kristina Rimolaitienė, Rimantas Jurkšaitis.

Raštvedybos vyr. profesijos mokytoja Laima Kiseliova parengė projekto stendą, kuris visą laiką buvo „gyvai“ reaguojantis į laiką ir vykstančius renginius.

Gruodžio 9 d. Prieš pamokas mokyklos bendruomenė susibūrė antrosios Advento žvakės uždegimui. Jos prasmę paaiškino tikybos mokytoja Danutė Mečislauskienė, palinkėjimus išsakė projekto darbo grupės vadovė Rimantė Dantienė.

Gruodžio 10d. Ilgosios pertraukos metu vyko bendruomenės susibūrimas „Tikėjimas“. Jis atspindėjo antrosios Advento savaitės dvasią. Skambant muzikai, susirinkusieji bendravo, buvo demonstruojamos mokytojos kartu su mokiniais parengtos skaidrės. Renginio organizatoriai: Kristina Rimolaitienė, Rimantas Jurkšaitis.

Gruodžio 9-13 d. Virėjų, padavėjų ir barmenų grupių praktinio mokymo metu vyko kūčiukų gaminimo pamokėlės. Pageidaujantys galėjo šias pamokėles stebėti.

Gruodžio 16 d. Prieš pamokas mokyklos bendruomenė būrėsi trečiosios Advento žvakės uždegimui. Jos prasmę paaiškino tikybos mokytoja Danutė Mečislauskienė, palinkėjimus išsakė profesijos mokytoja metodininkė Rimantė Dantienė.

Pradedant projektą, buvo paskelbtas kalėdinės puokštės ir kalėdinio atviruko konkursas. Po puokštę ruošė kiekviena grupė ir pateikė ją konkursui kartu su dedikacija. Vertinant buvo atsižvelgta į temos išreiškimą, puošinių iš gamtinių medžiagų naudojimą, puokštės estetiką ir atitikimą dedikacijai. Nugalėjo 91, 78, 89 grupės.

Renginio organizatorė: raštvedybos vyr. profesijos mokytoja Rita Muliarovienė.

Kalėdinio atviruko konkurse mokiniai dalyvavo individualiai. Buvo vertinamas temos išreiškimas, tautinių elementų panaudojimas, atlikto darbo kokybė ir estetika. Gražiausiais pripažinti Gretos Sergejenkaitės, Evelinos Kamaitytės ir Ramunės Vaičiulytės pagaminti atvirukai. Renginio organizatorė: vyr. informatikos mokytoja Jolanta Vitkienė.

Gruodžio 17 d. Šią dieną pertraukų metu mokykloje šurmuliavo kalėdinė mugė. Darbelius mugei mokiniai gamino praktinio mokymo metu, įdėdami į juos savo šilumą, džiaugsmingą švenčių laukimą, patirtį ir kūrybiškumą. Gal todėl darbeliai buvo tokie populiarūs ir graibste graibstomi. Sulaukėme ir svečių: Jaunimo mokyklos mokinių su savo darbeliais, AVVA televizijos ir „Naujienų“ laikraščio korespondentų. Atmosfera bylojo: Kalėdos jau čia pat. Renginio organizatorė: vyr. profesijos mokytoja Ligita Galvydienė.

Gruodžio 18 d. Paskutinis projekto akordas – adventinė popietė. Jai buvo ruošiamasi visą mėnesį. Vedančiosios – 79 gr. mokinės Justina Bašinskaitė ir Auksė Klibavičiūtė pakvietė į kelionę po Lietuvos regionus. Buvo pristatyti regionų ypatumai, Kūčių ir Kalėdų tradicijos bei valgiai. Užsižiebus simbolinei žvaigždei, skambėjo palinkėjimai ateinantiems metams. Susirinkusius sveikino kunigas Žilvinas, mokyklos direktorė Virginija Milinavičienė, AB „Achema“ personalo direktorius Gitenis Subačius. AB „Achema“ mokykloje besimokantiems mokiniams, likusiems be tėvų globos, skyrė dovanų čekius. Lyrinę ir dvasiningą popietės nuotaiką dar labiau pabrėžė mokytojos Virginijos Verikienės vadovaujamų dainorėlių atliekami kūriniai.

Renginio organizatorius: profesijos mokytoja metodininkė Rimantė Dantienė.

_____

2013 m. gruodžio 5-6 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, vyko profesinių mokyklų mokinių, kurie mokosi pagal floristo mokymo programą, PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS. Konkurse dalyvavo 12 mokinių iš šešių profesinių mokyklų. Jonavos politechnikos mokyklą atstovavo 91 gr. mokinės Greta Sergejenkaitė ir Edita Penkauskaitė.

Konkurse dalyvavo 12 mokinių iš šešių profesinių mokyklų. Jonavos politechnikos mokyklą atstovavo 91 gr. mokinės Greta Sergejenkaitė ir Edita Penkauskaitė. Konkursui pasirengti padėjo floristikos profesijos mokytoja Danutė Arbočienė. Konkurso dalyviai turėjo atlikti tris užduotis: “Kalėdinė eglutė“ - kompozicija iš džiovintų augalų (namų darbas); “Funkcionali žvakidė“ - žvakidės puošyba gyvais augalais ir žvakių tvirtinimas vertinimo komisijos ir žiūrovų akivaizdoje; “Staigmena“ - užduotis atliekama vertinimo komisijos ir žiūrovų akivaizdoje.

Darbus vertino: Peter Hess – Šveicarijos floristikos mokyklos „Atelier 5“ vadovas ir mokytojas, Jordani Pascual Pascual – vienos žymiausių Ispanijoje floristikos mokyklos SMILAX vadovas bei pedagogas, Vitaliy Piatakov – 2012 m. atviro Rusijos floristikos čempionato trečios vietos laimėtojas.

Kiekviena užduotis buvo vertinama pagal 10 floristikos darbų vertinimo kriterijus. Susumavus visus balus už tris atliktas užduotis mūsų mokyklos mokinė Edita Penkauskaitė užėmė II vietą. Gerus rezultatus konkurse parodė ir Greta Sergejenkaitė.

Nuoširdžiai džiaugiamės mokinių pasiekimais, įdėtų darbu, kūrybiškai perteiktomis idėjomis.

_____

2013-09-30 Rugsėjo 26-ąją visoje Europoje švenčiama tradicinė Europos kalbų diena. Šia proga visose žemyno šalyse vyksta įvairūs renginiai. Šios datos nepamiršta ir Jonavos politechnikos mokykla.

Pertraukų metu mokykloje vyko įvairūs renginiai, skirti pristatyti Europos kalbas. Per pirmąją pertrauką buvo demonstruojamos skaidrės, kuriose atsispindėjo nuostabūs Lietuvos paveikslai susipynę su Maironio eilėmis, kitose skaidrėse buvo pateikta informacija apie lietuvių kalbos padėtį Europos kalbų kontekste. Kita pertrauka buvo skirta pristatyti anglų kalbą. Buvo rodomas trumpas video filmukas, apie šokį, sušoktą Atėnuose, minint Europos kalbų dieną. Renginio dalyviai taip pat šoko. Trečiosios pertraukos metu mokyklos mokiniai ir visa bendruomenė buvo vaišinami arbata iš „samavaro“ ir riestainiais, visi dainavo rusiškas dainas pagal ekrane pateiktus žodžius.

Šios šventės pagrindinę idėją įprasmina mokyklos foje kabėjęs užrašas – „Moki kalbas – pasaulis tavo!“. Renginiu buvo siekiama iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, skatinti norą pažinti Europos šalis bei jų kalbas.

_____

2013-09-24 Rengiantis Lietuvos žydų genocido dienos minėjimui moksleiviai aplankė vietas, kurios itin svarbios Jonavos žydų istorijai atminti.

Ekskursiją vedė Jonavos krašto muziejaus kraštotyrininkas Artūras Narkevičius. Šių metų Lietuvos žydų genocido dienos minėjimo mūsų mokykloje mintis atspindi mintį žydo ,išsigelbėjusio iš Vilniaus geto: „pasaulis turi žinoti ne tik kaip mes mirėme, bet ir kaip mes gyvenome“. Netekties išgyvenimas visuomet susijęs su santykio nutrūkimu, todėl ekskursijos metu moksleiviai kūrė istorinį santykį su čia, mūsų mieste, gyvenusiais žydais. Rugsėjo 23-ai parengta paroda atspindinti Jonavos žydų kasdieninio gyvenimo akimirkas.

_____

2013-09-09 PROJEKTINĖ SAVAITĖ „ŽINIŲ TAKU“

Jonavos politechnikos mokykloje š. m. rugsėjo 3-6 dienomis vyko projektinė savaitė „Žinių taku“, kurios tikslas – supažindinti mokinius su mokymo ir mokymosi aplinka bei mokyklos veikla. Projekto metu „Žinių taku“ mokytojai padėjo mokiniams po vasaros atostogų sugrįžti į mokslo ir žinių kelią ir supažindinti su visų mokslo metų tikslais ir siekiais.

Projektinę savaitę vainikavo sportinis – edukacinis renginys „Žinių taku“ kurio metu vyko futbolo varžybos bei kitokios įdomios edukacinės veiklos mokyklos mokinimas, t. y. šaškių turnyras, kryžiažodžiai, mokomieji stalo žaidimai ir kt.. Diena buvo graži, saulėta, tad ir nuotaka visų buvo pakili.

Kaip byloja liaudies išmintis „Gera pradžia – puse darbo“! Tikimės, kad šių metų pradžia mūsų bendruomenei buvo tikrai gera ir visiems linkime, kad šie mokslo metai visiems būtų įdomūs savo žinių gausa, įsimintini nuoširdžiais renginiais ir prasmingi visai mokyklos bendruomenei.

Pasigrožėkime renginio „Žinių taku“ akimirkomis.

_____

"Kalbų Kengūros", "Gamtos Kengūros" , "Istorijos Kengūros" projektų bei vertimų ir iliustracijų projekto "Tavo žvilgsnis" baigiamoji šventė įvyko 2013 m. gegužės 31 d. Vilniuje, Siemens arenoje (Ozo g. 14). Tą dieną įvyko šventinis koncertas projektų dalyviams, Šlovės alėjoje buvo teikiami projektų raštai, arenos fojė veikė projekto "Tavo žvilgsnis" iliustracijų paroda. Galėjome susipažinti su vertimų ir iliustracijų projekto "Tavo žvilgsnis" kūrybos almanachu. Jonavos politechnikos mokyklos mokiniams, dalyvavusiems minėtuose konkursuose, buvo įteikti padėkos raštai, o jų mokytojams – projekto vykdytojo pažymėjimai.

Ačiū mokytojams, paskatinusiems mokinius dalyvauti šiuose projektuose.

_____

2013 m. gegužės 23 d. 9, 83, 88 ir 91 grupių mokinės dalyvavo netradicinėje pamokoje „Pažinkime augalus“, kuri vyko VDU Kauno botanikos sode. Netradicinės pamokos metu po VDU Kauno botanikos sodą su gidu, kuris pasakojo apie KBS botaninėse kolekcijose auginamus 7300 taksonų augalus, pamatė jų ekspozicijas, didžiausią Lietuvoje oranžeriją, unikalaus grožio brandų parką su tvenkiniais ir romantiškais tilteliais.

Mokinės lankėsi Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos muziejuje, dirvityros laboratorijoje, arboretume, medelyne, plantacijose bei susipažino su KMAIK studijomis.

Netradicinę pamoką - išvyką organizavo floristikos profesijos mokytoja Danutė Arbočienė ir biologijos mokytoja Oksana Sabatauskienė.

_____

Š.m.balandžio 29 d.vyko renginys skirtas pasaulinėms Žemės ir Vandens dienoms paminėti bei taršos mažinimui skatinti.Svečiavosi Jonavos raj. savivaldybės administracijos aplinkos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rasa Ilonienė.Mokiniai susipažino su didžiausiais taršos šaltiniais bei priemonėmis taršai mažinti,gamtos saugojimo ir kitais mūsų rajonui ir miestui aktualiais klausimais.Po to vyko viktorina tarp pirmo kurso 86, 87, 88 ir 89 grupių.Geriausiai atsakyti į viktorinos klausimus sekėsi 89 gr mokiniams.

_____

Š.m. kovo 20 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų gamtamokslinio ugdymo (biologijos ir fizikos) konkursas, skirtas Žemės dienai “RAŠTINGIAUSIAS GAMTAMOKSLIS”. Fizikos konkurse dalyvavo 87 gr. mokinys Julius Auga, kuris pelnė 4 vietą ir 80 gr. mokinys Ernestas Klimovas, kuris pelnė 6 vietą (mokinius paruošė fizikos vyr. mokytoja Ingrida Trasykienė). Biologijos konkurse dalyvavo 80 gr. mokinys Aurimas Snieška, kuris pelnė 1 vietą ir buvo apdovanotas pagyrimo raštu (mokinį paruošė biologijos mokytoja Oksana Sabatauskienė). Džiaugiamės mūsų mokyklos dalyvių rezultatais!

Po konkurso mokiniai vyko į A. ir J. Juškų muziejų, o mokytojos tikrino mokinių darbus, dalijosi gerąja darbo patirtimi.

_____

2013-03-15

2013 metų kovo 14 d. Jonavos politechnikos mokykloje vyko KARJEROS DIENA „Svarbu tai, kas esi dabar ir dar svarbiau, kuo tapsi rytoj“.

Karjeros dienos renginys, tai kasmetinio projekto „Darbas meistrą giria“ baigiamasis akordas. Projekto metu mokiniai suprojektavo ir pagamino išliekamąją vertę turinčius gaminius (mokymo priemones, puošybos elementus, interjero detales, konditerijos gaminius ir pan.) , atspindinčius jų profesines galimybes. Projekto pabaigoje, kovo 14 d. Karjeros dienos renginyje mokiniai kartu su profesijos mokytojais kūrybiškai pristatė profesijas. Karjeros dienos renginį organizavo ugdymo karjerai koordinatorės Danutė Arbočienė ir Rita Muliarovienė , mokytojai Rimantė Dantienė, Rimantas Jurkšaitis, Liudmila Konovalova, Rita Pilypienė ir bibliotekininkė Alvyda Žiūkienė. Renginį organizuoti ir vesti talkino ugdymo karjerai mobilūs konsultantai Dainius Palivonas ir Sandra Vavulo.

Karjeros dienoje dalyvavo svečiai: ŠMM profesinio mokymo skyriaus vyr.specialistė Stanislava Sabaliauskienė, mero pavaduotojas Remigijus Osauskas, Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Žebrauskas, Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus padėjėja Laima Slovikienė, AB „Achema“ personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gitenis Subačius, bendrovės „Elektros zona“ atstovai. Taip pat atvyko atstovai iš visų rajono pagrindinių mokyklų ir gimnazijų, studentai ir dėstytojai iš VDU, KTU, Aleksandro Stulginskio universiteto, įvairių Kauno miesto ir Alytaus kolegijų. Renginyje dalyvavo apie 230-250 dalyvių.

Renginio metu buvo sudarytos galimybės rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams sužinoti apie VšĮ Jonavos politechnikos mokykloje rengiamas profesijas. Be to, Karjeros dienos metu atstovai iš aukštųjų mokyklų pateikė informaciją apie mokymo programas, stojimo sąlygas į kolegijas ir universitetus bei informavo apie karjeros pasirinkimo galimybes.

_____

2013-01-21 2013-01-18 Š. m sausio 18 d. mokyklos Aktų salėje vyko kultūrinis edukacinis renginys ,,Lietuviško sodo vitaminai žiemą”. Renginio organizatoriai profesijos mokytojos Natalija Papliovkina, Sigita Grybauskienė ir Vida Idikaitė. Renginio svečiai Kėdainių profesinio rengimo mokymo centro būsimieji virėjai, padavėjai-barmenai bei jų mokytojai.

Jonavos Politechnikos mokyklos būsimieji virėjai, padavėjai-barmenai bei jų mokytojai suruošė daržovių ir vaisių parodą, vaišino šviežiai spaustomis sultimis bei daržovių ir vaisių pyragais. Šaltą žiemos dieną dalyvius ir svečius šildė karšta žinių viktorina bei Ritos Pilipienės šokių grupė.

_____

Jonavos Politechnikos mokyklos mokytojai ir mokiniai dalyvauja Leonardo da Vinči programos mobilumo projekte ,,Mokytojų profesinių kompetencijų gilinimas“ pagal mokymosi visą gyvenimą programą. Šias metais mokytojai savo profesines kompetencijas tobulino Ispanijoje, Maltoje, Italijoje, Suomijoje.

Profesijos mokytoja Vida Idikaitė, kartu su kitais Lietuvos virėjų ir padavėjų -barmenų rengimo programos profesijos mokytojais balandžio 7–14 dienomis stažavosi Suomijos Kokkolos Pietars miesto Technologijų Rengimo centre.

Šalyje, kurioje pragyvenimo lygis yra vienas iš aukščiausių Europoje, švietimui skiriamas didžiulis prioritetas. Kokkolos Pieters technologijų centro virėjų ir padavėjų rengimo programos mokiniai praktinius užsiėmimus atlieka miesto restorane ,,Kokkolina”. Ergonomiška aplinka, šiuolaikinė maisto gamybos įranga, dėmėsys ekologijai - pagrindiniai kriterijai, atspindintys Suomijos profesijos mokymo ypatumus.

Jonavos Politechnikos mokykloje mokinių gaminamus patiekalus pamėgo ne tik mokyklos mokiniai ir darbuotojai, bet ir Jonavos miesto gyventojai. Mokyklos svečiai džiaugiasi skaniu maistu ir mažomis kainomis. Gamybinė praktika skatina mokinių motyvaciją, ugdo profesinę atsakomybę, sukuria natūralią darbų pasiskirstymo ir bendradarbiavimo situaciją. Tokia paralėlė rodo, kad žmogiškieji ištekliai tiek Lietuvoje, tiek Suomijoje yra tokie patys – skiriasi tik ugdymo įstaigų materialinė bazė.

_____

2013m. balandžio 18 d.vyko biologijos ir floristo specialybės integruota pamoka „Gėlės sielai, gėlės sveikatai“. Pamokoje dalyvavo pirmo kurso 88 ir 91 grupės.

Pamokos tikslas - pažinti augalų gydomąsias savybes, jų paruošimą bei panaudojimą floristiniouse darbuose. Pamoką vedė floristikos profesijos mokytoja Danutė Arbočienė ir biologijos mokytoja Oksana Sabatauskienė.

_____

Mokomoji – pažintinė ekskursija į AB „Achema“

Jonavos politechnikos mokyklos 12-tų klasių mokiniai 2013 m. balandžio 17 d. lydimi geografijos mokytojos Z. Nedzinskienės ir profesijos mokytojos S. Grybauskienės dalyvavo išvykoje į AB „Achema“.

Tik atvykę aplankėme įmonės muziejų, kuriame mus supažindino su gamyklos istorija nuo 1962 metų. Mokiniai sužinojo, kokie cechai veikė ir veikia dabar bei kokią produkciją ir iš kokių žaliavų gamina, kam kiekvienas produktas naudojamas. Muziejaus stenduose apžiūrėjome gaminių pavyzdžius, o didžiulis gaublys, išmargintas „Achemos“ vėliavėlėmis, suteikė žinių, kur keliauja įmonės pagaminta produkcija.

Vėliau vykome į apžvalginę ekskursiją po gamyklos teritoriją. Įmonės atstovas pasakojo, kokią produkciją kiekvienas cechas gamina, kokias žaliavas naudoja. Sužinojome, kad pagrindinė žaliava amoniako ir trąšų gamyboje yra – gamtinės dujos. Ši įmonė sunaudoja apie 60 procentų visų į Lietuvą įvežamų dujų, o per dieną – apie 4 milijonus kubinių metrų. Skaičiai tikrai įspūdingi, bet pagamintos produkcijos kiekis irgi labai didelis, todėl gamykla dirba ištisą parą.

Įmonės atstovas atsakė į aktualų mokiniams klausimą: ar labai teršia aplinką ši įmonė? Mums buvo paaiškinta, kad bendrovėje buvo modernizuoti pagrindiniai įrenginiai, pakeista ir patobulinta gamybos technologija, rekonstruoti valymo įrenginiai. Be to, įmonė nuolat tobulina ir modernizuoja produkcijos gamybos technologiją. 2007 metais įmonė nominuota už efektyvų išteklių naudojimą ir poveikio aplinkai mažinimą per visą gaminio būvio ciklą.

Atsisveikindamas „Achemos“ atstovas pasakė, kad atsiradus laisvų dabo vietų įmonė mielai priimtų dirbti mūsų mokyklos absolventus.

Mokiniams ši išvyka buvo įdomi ir naudinga.

_____

PROFESINIO INFORMAVIMO IR ORIENTAVIMO DIENA

Projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ įgyvendinimo metu 2013 m. sausio 17 d. Jonavos jaunimo mokykloje vyko ,,Profesinio informavimo ir orientavimo diena“. Renginyje dalyvavo Jonavos politechnikos mokyklos atstovės ugdymo karjerai koordinatorės Rita Muliarovienė ir Danutė Arbočienė. Jos mokinius informavo apie Jonavos politechnikos mokyklą, priėmimo sąlygas, ruošiamas specialybes, karjerą bei absolventų integravimąsi į darbo rinką.

_____

PROJEKTAS „PRIKELKIME SENOLIŲ PATIRTĮ IŠ KRAŠTO PRAEITIES“

„Gerumu sušildyk”.

Lapkričio 30 d. (penktadienį) mokyklos bendruomenė rinkosi mokyklos vestibiulyje Advento vainiko pynimui. Šiuo renginiu pradėtas projektas „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“. Tikybos mokytoja D.Mečislauskienė ir mokyklos mokiniai Eglė ir Laurynas supažindino su Advento tradicijomis ir papročiais. Floristų grupės mokinės demonstravo ir pynė Advento vainiką. Visus puošybos elementus komentavo mokytoja metodininkė R.Dantienė.

Advento žvakių uždegimas.

Gruodžio 3 d. uždegta pirmoji Pranašo žvakė. Gruodžio 10 d. uždegta antroji Betliejaus žvakė, gruodžio 17 d. ryte uždegta trečioji Piemenų žvakė ir gruodžio 17 d. Adventinės popietės metu uždegta ketvirtoji Angelų žvakė.

Keturios žvakės reiškia keturias Advento savaites. Vienos po kitos žvakių uždegimas simbolizuoja artėjimą prie Jėzaus gimimo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą.

Kalėdinių puokščių ir Kalėdinių atvirukų paroda.

Gruodžio 12 d. mokyklos II aukšto koridoriuje atidaryta Kalėdinių puokščių ir Kalėdinių atvirukų paroda. Dalyvavo visos grupės. Vertinimo komisija – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Kolesnikienė, dailiųjų tekstilės dirbinių vyr.profesijos mokytoja Ligita Galvydienė, floristų profesijos mokytoja Danutė Arbočienė įvertino pateiktus darbus.

Paskirtos tokios Kalėdinių puokščių nominacijos: „Už originalią idėją“ (91 gr.), „Už kūrybiškumą“ (74s), „Labiausiai atspindinti Šv. Kalėdų dvasią“ (88 gr. ir 71 gr.), „Netradiciškiausia“ (72 gr.).

Kalėdiniams atvirukams skirtos nominacijos: „Už originalią idėją“ (91 gr.), „Meistriškiausia“ (71 gr.), „Labiausiai atspindinti Šv. Kalėdų dvasią“ (80 gr.).

Atvira netradicinė pamoka „Kūčios“.

Gruodžio 13 d. 6 pamokos metu mokytoja metodininkė Rimantė Dantienė mokyklos bendruomenei vedė netradicinę atvirą pamoką „Kūčios“. Pamokos metu mokytoja supažindino su Kūčių tradicijomis, patiekalų simbolika. Visi dalyvaujantys grupelėmis atliko pateiktas užduotis. 71 grupės mokiniai talkino mokytojai padengiant Kūčių stalą. Visi pamokos dalyviai buvo pakviesti degustuoti netradicinius kūčių patiekalus.

Mugė.

Gruodžio 14 d. nuo 10 val. mokyklos vestibiulyje šurmuliavo Kalėdinė mugė. Mugei savo gaminius pateikė virėjų, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojų, floristų, fitodizaino studijos mokiniai.

Adventinė popietė.

Gruodžio 17 d. mokyklos Aktų salėje vyko Adventinė popietė. Popietėje dalyvavo svečiai: Kunigas Žilvinas, vienuolė Pranciška, AB „Achema“ Personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gitenis Subačius, UAB „Elektros zona“ direktorius Antanas Lukaševičius.

____

2012 m. gruodžio 4 d. vyko atvira integruota pamoka floristų ir dailiųjų tekstilės gamintojų. Pamokos tema „Tekstilė floristikoje“. Pamokos tikslas - pagaminti kalėdinę interjero dekoraciją „Žvaigždė“.

____

Š.m. gegužės 11 d. Kauno Tito Masiulio jaunimo mokykloje vyko respublikinis mokinių dokumentų valdymo konkursas „Geriausias būsimasis sekretorius 2012“.

Konkurso tikslas - gilinti mokinių pradines sekretoriaus specialybės žinias ir įgūdžius, plėtoti asmeninę kompetenciją. Šiame konkurse dalyvavo trys sekretorių specialybės mokinės, tai II-o kurso

Aurika Eidimtaitė ir III-o kurso Viktorija Glinskienė ir Jelena Stankevičienė. Mūsų mokykla laimėjo III –ąją komandinę vietą. Nugalėtojams diplomus ir apdovanojimus įteikė Seimo narys Narimantas Dumčius.

Nuotraukos galerijoje

____

Gegužės 4 d. Všį Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre vyko profesinių mokyklų mokinių, kurie mokosi pagal siuvėjo ir dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo mokymo programas, profesinio meistriškumo konkursas. Tema „Skaitau, nors nematau“ . Jaunieji kūrėjai turėjo užduotį – sukurti po vieną taktilinės knygos lapą (knygos neregiams ir silpnaregiams).

Šiame konkurse dalyvavo dvi mokinės, tai I-o kurso Kristina Jasikonienė ir II-o kurso Roberta Mikulskytė.

Kristina Jasikonienė užėmė II-ąją vietą. Sveikiname nugalėtoją!

____

Š.m. kovo 30d. Jonavos turizmo ir verslo informacijos centre II ir III kurso sekretorių specialybės mokiniams vyko netradicinė pamoka "Teisės aktai bylų ir dokumentų valdyme".

Pamokos tikslas - pagilinti žinias bylų ir dokumentų valdyme, rengime. Direktorė Monika Sinkevičiūtė supažindino mokinius su pakeitimais teisės aktuose, pristatė skaidres „Elektroninių dokumentų valdymas“, „Internetinių svetainių administravimo bendrieji reikalavimai“. Mokiniai grupelėse analizavo dokumentų pavyzdžius, nagrinėjo elektroninių dokumentų formatų pavyzdžius. Pamoką apibendrino raštvedybos vyr.profesijos mokytoja Rita Muliarovienė.

Š.m. vasario 22 d. mūsų mokyklos fizikos vyr. mokytoja Ingrida Trasykienė kartu su Bukonių pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininke Jūrate Stankaitiene dalinosi gerąja darbo patirtimi tema “Efektyvių mokymo metodų naudojimas pamokoje”.

Suaugusiųjų švietimo centre vykusiame istorijos mokytojų metodinio būrelio pasitarime. Patirties sklaida vyko ne tik tradiciniais metodais – pateikčių pristatymas, aiškinimas, pokalbis, bet ir netradiciniais – eksperimentinio darbo organizavimas, darbas porose. Patirties sėmėsi ir eksperimentiniame darbe dalyvavo ir mūsų mokyklos vyr. mokytoja Zita Vosylienė.